ESOGÜ Türkiye’deki En İyi Üniversiteler Arasında 25. Sırada

Ortadoğu Teknik Üniversitesi (ODTÜ) Enformatik Enstitüsü bünyesinde yer alan University Ranking by Academic Performance (URAP) Araştırma Laboratuvarı tarafından hazırlanan Türkiye’deki üniversitelerin akademik performans sıralaması açıklandı.

Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Türkiye’de bulunan devlet ve vakıf dahil toplam 166 üniversite arasında 25. sırada yer aldı. 110 devlet üniversitesi arasında 21’inci;  Tıp Fakültesi olan 81 üniversite arasında 17’nci sıraya yerleşti.

URAP 2020-2021 sıralaması Web of Science/InCites gibi uluslararası kaynaklar ile YÖK’ün yayınladığı veriler; makale sayısı, atıf sayısı, bilimsel doküman sayısı, doktora öğrenci oranı, öğretim üyesi başına düşen öğrenci sayısı kategorilerinden oluşuyor.

ODTÜ URAP tarafından yapılan açıklamada üniversitelerin gelişmeye açık yanlarını fark etmelerine yardımcı olmanın amaçlandığı belirtilerek “Üniversitelerimizin dünyadaki yeri çok sayıda Avrupa üniversitesinden daha iyidir. Üniversitelerimiz, tüm maddi sıkıntılara ve kadro sorunlarına karşın uluslararası sıralamalarda dünyanın en iyi üniversiteleri arasında yer almaktadır” ifadelerine yer verildi.  

https://newtr.urapcenter.org/Rankings/2020-2021/2020-2021-T%C3%BCm%20%C3%9Cniversitelerin%20Genel%20Puan%20Tablosu

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s