ESOGÜ’de Mezuniyet Coşkusu!

Yıllarca süren zorlu eğitim süreçlerini başarı ile tamamlayarak emeklerinin karşılığını almaya hak kazanan 2021 mezunu ESOGÜ’lüler diplomalarını COVID-19 salgınına karşı alınan tedbirler kapsamında çevrim içi düzenlenen mezuniyet törenleri ile aldı. Tıp, Mühendislik-Mimarlık, Fen Edebiyat, İktisadi ve İdari Bilimler, İlahiyat, Eğitim, Ziraat, Diş Hekimliği, Turizm, Sağlık Bilimleri, Sanat ve Tasarım Fakülteleri ile Sivrihisar Meslek Yüksekokulu, Mahmudiye Atçılık Meslek Yüksekokulu, Eskişehir Meslek Yüksekokulu ve Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu öğrencileri diploma sevincinin yanı sıra, uzun süre ayrı kaldıkları arkadaşları ve hocaları ile çevrim içi de olsa bir araya gelebilmenin mutluluğunu yaşadı.

ESOGÜ Rektörü Prof. Dr. Kemal Şenocak yayınladığı mezuniyet mesajında mezuniyet coşkusunu pandemi koşullarından dolayı sanal ortamda yaşamak durumunda kaldıklarını belirterek şöyle konuştu: “Üniversiteli olmak entelektüel olmaktır. Bilimle anlamak, felsefe ile yargılamak, tarihle yorumlamaktır. Bundan sonra meslek hayatına atıldığınızda da işinizi en iyi şekilde icra ederek, yapılmayanı yapıp denenmeyeni deneyerek sizden sonra gelecek olanlara daha iyi imkânlar devredeceğinize, hayat boyu öğrenme şiarıyla bu yolda yürümekten hiç vazgeçmeyeceğinize inancım tamdır. Sevgili gençler, Eskişehir Osmangazi Üniversitesi olarak bu yıl da pırıl pırıl binlerce gencimizin mezuniyetine şahitlik etmekten büyük bir onur duymaktayız. Mezunlarımızla birlikte yurdun dört bir köşesine uzanan yeni sürgünler veriyor, dallanıp budaklanıyor ve güçleniyoruz. Bundan sonra da başarınızla üniversitenizi, ailenizi ve ülkemizi gururlandırmaya devam edeceksiniz. Sizleri ve kıymetli ailelerinizi canı gönülden kutluyor, bilim yolculuğunda pusulanızın hiç şaşmamasını diliyorum.”           

ESOGÜ 2021 Mezuniyet Törenleri’nde meslek yemini seramonisi de gerçekleştirildi. Diş Hekimliği Fakültesi mezunu diş hekimleri, Eğitim Fakültesi mezunu öğretmenler, Sağlık Bilimleri Fakültesi mezunu ebe ve hemşireler ile Sivrihisar Meslek Yüksekokulunu bitiren teknikerler çevrim içi ortamda meslek yemini ederek çalışma hayatına adım attılar.

One thought

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s