Mahmudiye Hippoterapi Uygulama ve Araştırma Merkezine Gönüllü Evi

Üniversitemiz Mahmudiye Hippoterapi Uygulama ve Araştırma Merkezi yeni bir hizmeti hayata geçirdi.

Avrupa Birliği desteğiyle kurulan Hippoterapi Türkiye Merkezi içerisinde Avrupa Dayanışma Programı Koordinatörlüğü Gönüllü Evi açıldı. Açılış ESOGÜ Rektörü Prof. Dr. Kemal Şenocak, Dışişleri Bakanlığı AB Başkanlığı Türkiye Ulusal Ajansı Başkanı İlker Astarcı, ESOGÜ Rektör Danışmanı ve Mahmudiye Hippoterapi Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Doç. Dr. Oytun Meçik, Müdür Yardımcısı ve Program Koordinatörü Öğr. Gör. Dr. Cafer Yıldırım, Eskişehir Orman Bölge Müdürü Recep Temel ve Hippoterapi Türkiye Merkezi İcra Kurulu Başkanı Prof. Dr. Şükrü Torun’un katılımlarıyla gerçekleştirildi.

Açılışın ardından “Hippoterapi için Yetenekli Gönüller” projesi kapsamında İtalya, Litvanya, Romanya ve Çekya’dan gelen 10 katılımcı öğrenciye gençlik kartı sertifikaları verildi.

Hippoterapi Türkiye Merkezinde otizm spektrum bozukluğu, serebral palsi, down sendromu ve özgül öğrenme güçlüğü gibi sorunları olan çocuklara uygulanması öngörülen terapilere yer veriliyor. Bu kapsamda açılan gönüllü eviyle, düzenlenecek sosyal etkinlikler çerçevesinde dezavantajlı gruplara toplumsal fayda sağlanması amaçlanıyor.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s