ESOGÜ Futbol Takımı

Oyuncuları Üniversitemiz öğrencilerinden oluşan ESOGÜ Futbol takımı sezona sıkı bir giriş yaptı. Üç haftayı geride bırakan Eskişehir Süper Amatör Ligi’nde namağlup unvanına sahip takım, şampiyonluğu göğüslemeyi hedefliyor. Takımın antrenörü Çağdaş Çınar ile geçtiğimiz Pazar günü ESOGÜ Stadyumu’nda gerçekleşen Şekerspor karşılaşması öncesinde konuştuk.  

Röportaj: Furkan Müvezzi

Kulüp hakkında bilgi verebilir misiniz?

Kulübümüz 2012 yılında kuruldu. 2005 yılından beri de üniversitelerarası ligde mücadele eden bir takımımız var ve hocalığını da ben yürütmekteyim. Kulüp takımımız tamamen kendi öğrencilerimizden kurulu. Eskişehir yerel amatör liginde mücadele etmekte. Kuruluş gayesi tamamen öğrencilerin kötü alışkanlıklardan uzaklaşarak sportif ortamlarda fair play çerçevesinin içerisinde üniversitemizi en iyi şekilde gururla temsil etmek.

Seçme süreci nasıl gerçekleşiyor?

Takımızda her sene bir sirkülasyon yaşanmakta. Seçmelerimizle birlikte yeni sporcular takımıza katılmakta. Bu sporcularımızın tamamı kendi öğrencilerimizden oluşup üniversitemizi en iyi, başarılı bir şekilde temsil etmekte.

Takımın başarıları için neler söylersiniz?

Kuruluş yıllarımızda 2. Amatör Lig’den sezona başlamıştık, akabinde hemen şampiyon olduk ve Birinci Amatör Lig’e çıktık. Akabinde hemen şampiyon olduk, Süper Amatör Lig’e çıktık. Şu an yaklaşık 7 – 8 sezondur Süper Amatör Lig’de mücadele etmekte takımımız.  Hedefimiz bir üst lig olan Bölgesel Amatör Lig. Bu yıl bunun için mücadele ediyoruz. Sezonun ilk müsabakasını kazandık, ikinci müsabakamızda beraberlikle ayrıldık sahadan.

Takımın şu andaki durumundan memnun musunuz?

Takımın şu andaki durumundan memnunum. Daha üniversiteler açılmadan, pandemi koşulları çerçevesinde Eylül’ün 20’si civarında antrenmanlarımıza başlamıştık.  Sezon başı çalışmalarımızı gerçekleştirdik. Şimdi de müsabaka dönemi antrenmanlarına geçtik. Takımın kondisyonal durumu oldukça iyi düzeyde. Bunun yanı sıra şu anda teknik, taktik, beceri varyasyoları da iyi seviyeye gelmiş durumda.  

Mezuniyetler, öğrenci değişimi takımın bütünlüğünü sekteye uğratıyor mu?

Hiç bozmuyor. İlk sene bize katılan arkadaşlarımızın adaptasyon süreci biraz uzun sürüyor tabii. Ama bu iki üç aylık bir süreç. Sonrasında her zaman bir bayrak yarışı olarak bakıyoruz buna. 1. sınıftan öğrencimizi alıyoruz, mezun edene kadar bizimle oluyorlar. 1. sınıfta yavaş yavaş oynamaya başlıyorlar. Daha sonraki yıllarda zaten bizim vazgeçilmez oyuncularımız haline geliyorlar. Güzel bir takım atmosferi yakaladık. Bunu da en iyi şekilde devam ettirmek istiyoruz.

 

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s